Az esemény célja az volt, hogy elősegítse az üzleti élet szereplői közötti kapcsolatépítést, valamint támogatást nyújtson a vállalatok és az egyetemi intézmények közötti együttműködéshez.


A tudásmegosztásról és a hálózatosodásról szóló rendezvényt Prof. Dr. Bíró István, az Archenerg Klaszter elnöke nyitotta meg.


 – Az Archenerg Klaszter és az SZTE Mérnöki Kara elkötelezett amellett, hogy hozzájáruljon az üzleti élet fejlődéséhez. Az ilyen rendezvények kiváló lehetőséget nyújtanak a tudásmegosztásra és a kapcsolatépítésre – mondta Prof. Dr. Bíró István, az Archenerg Klaszter elnöke. Kiemelte továbbá, hogy egyetemi tanárként is nagy hangsúlyt fektet a duális képzések népszerűsítésére.


A megnyitót követően Sándor Imre, a MOL Nyrt. Műszaki ellenőrzés szakértője, az SZTE Mérnöki Karának alumnusa osztotta meg tapasztalatait. Előadásában a saját példáján keresztül elemezte a hallgatói tapasztatalatokat. Sok esetben nagyon fontosak a hallgatói tapasztalatok, de az előadó személyében egy hatalmas cégről is látleletet kaphattak az érdeklődők.


Az inspiráló előadások sorában Durszt Anikó, a Terra-Tender Kft. ügyvezetője tartott egy átfogó tájékoztatást a KKV-k innovációs képességének támogatása című pályázatról. A Terra-Tender Kft. bemutatása után Durszt Anikó kiemelte, hogy a pályázatoknál nagyon fontos a hálózatosodás és előnyt jelent a klaszter tagság. A vállalati innovációk támogatásáról Dr. Varga Miklós üzleti mentor tartott előadást, aki az USA-beli üzleti tapasztalatokról és az amerikai piacra lépésről beszélt.


A modern technológiák alkalmazásáról az oktatásban Jakab Dávid, az Omega Code Kft. ügyvezetője számolt be. A mesterséges intelligenciával foglalkozó cég vezetője maga is oktató és személyes tapasztalatán keresztül mutatta be, hogy egy oktatónak mennyi adminisztratív nehézséggel kell szembenéznie. Úgy véli, hogy a jövőben szükségünk lesz egy személyre szabott, minden emberhez külön csatolható asszisztensre. Az előadása végén bemutatta a készülő projektet, ami itt érhető el.


A kötetlen beszélgetésen a résztvevőknek lehetőségük nyílt arra, hogy új kapcsolatokat építsenek ki és meglévő kapcsolataikat erősítsék. Az esemény bizonyította, hogy a tudásmegosztás és a hálózatosodás kulcsfontosságú elemei a vállalati sikernek.